null

Noc Muzeów - ostatni moment, by zgłosić udział

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Środa 16 lutego to ostatni dzień na rejestrację instytucji, które chcą uczestniczyć w 18. Nocy Muzeów w Warszawie. Akcja odbędzie się 14 maja.

Udział w imprezie mogą zgłosić nie tylko muzea, ale także galerie, instytucje publiczne i kulturalne, również miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Rejestracja kończy się w środę 16 lutego o godzinie 18.00. Szczegóły na stronie Nocy Muzeów w Warszawie.

Ta największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią.  

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce przybrała szerszą formę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką. Ich ofertami zwiedzający mogą cieszyć się na trzy różne sposoby: w domowym zaciszu - oglądając program online, podczas spaceru - biorąc udział w wydarzeniach na zewnątrz, jak i tradycyjnie odwiedzając muzeum. Noc Muzeów ze względu na swoją specyfikę odbywa się w szczególnej, niepowtarzalnej atmosferze.