null

Zobaczcie w kinach wyjątkowy dokument i film familijny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kadr z filmu "Film balkonowy" - widać chodnik z perspektywy balkonu. Na chodniku stoi rodzina (mężczyzna, kobieta i dwie dziewczynki) i patrzy w kierunku balkonu
Autor: Kadr z filmu P. Łozińskiego "Film balkonowy"

Zapraszamy do warszawskich kin studyjnych na dwa filmy współfinansowane przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy - "Film balkonowy" Pawła Łozińskiego oraz "Za duży na bajki" w reżyserii Kristoffera Rusa.

Każda historia ludzka jest wyjątkowa

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński w “Filmie balkonowym” zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.

„Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych.

Podczas 18.Millenium Docs Against Gravity film zdobył Nagrody Publiczności warszawskiej i katowickiej oraz wyróżnienia w Konkursie Głównym i Konkursie Polskim. Produkcja została również doceniona na zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. nagrody Grand Prix w Locarno i Biarritz oraz nagrodę MDR Award na festiwalu DOK Leipzig. Otrzymała także trzy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY (Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Montaż).

Pierwszy polski film fabularny o e-sporcie

“Za duży na bajki” to pobudzająca wrażliwość opowieść o chłopcu, który musi stawić czoła trudnym tematom, dzięki czemu robi wielki krok w dorastanie i pokazuje, że #DzieciMajaMoc.

Historia opowiedziana jest językiem zrozumiałym i atrakcyjnym dla współczesnych dzieciaków, jej młodzi bohaterowie walczą o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym, a na drodze do zwycięstwa pasja do gier komputerowych okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości.

W rolach głównych dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski.

Zachęcamy do oglądania filmów w warszawskich kinach studyjnych: Atlantic, Elektronik, Kino na boku, Kinoteka, Kultura, Muranów, Luna, Stacja Falenica, Syrena, Świt, U-Jazdowski oraz Wisła.