null

Zemsta - premiera w Teatrze Komedia

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
19.04.2024 19:00 - 19.04.2024 21:00
Teatr Komedia, ul. Juliusza Słowackiego 19a
zdjęcie z próby spektaklu
próby spektaklu "Zemsta" | Autor: Marek Zimakiewicz

Już 19 kwietnia na deskach Teatru Komedia premiera spektaklu, w którym nikt nie spiera się o mur graniczny i nie opowiada o wojnie polsko-polskiej. W spektaklu reżyserowanym przez Michała Zadarę bohaterowie mówią za to o władzy, miłości, pieniądzach i marzeniach.

Trwa walka o nieruchomość między Cześnikiem i Rejentem. Obaj są bezlitośni i mają nadzieję, że władza wyleczy ich z potwornej samotności. Sztuka stłamszona przez 150 lat przez poczciwe inscenizacje odradza się w Teatrze Komedia jako bezkompromisowy konflikt o majątek i wpływy.

Realizowana w Komedii „Zemsta” zrywa z podejściem „szlachetnie, czyli nudno i po literach” albo „radykalnie, czyli napisane raz jeszcze”. To inscenizacja w światłach wielkiego miasta, ale z drugiej strony to również Zemsta bez skrótów, grana wierszem zgodnie z zapisem, nie „przepisana na nowo” - i taka, jakiej chciał autor: z branymi na poważnie, skomplikowanymi i żywymi postaciami, których śmieszność potęguje często tragizm.

W obsadzie zobaczymy: Macieja Stuhra (Papkin), Arkadiusza Brykalskiego (Cześnik), Bartosza Porczyka (Rejent), Barbarę Wysocką (Podstolina), Filipa Lipieckiego (Wacław), Paulinę Szostak (Klara), Monikę Cieciorę (Śmigalski), Mikołaja Woubisheta (Dyndalski), Damiana Mirgę (Perełka, Ochroniarz, Barman) oraz Roberta Ostolskiego, Pawła Stefaniaka, Krzysztofa Iwańskiego (Mularze).   

Premiera – 19 kwietnia 2024.

Kolejne spektakle – 20, 21, 25,26, 27 kwietnia oraz 10, 11 i 12 maja.

Szczegóły - na stronie Teatru Komedia

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia