null

Zgłoś najlepszy spektakl o wolności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego - fragment ekspozycji

Muzeum Powstania Warszawskiego zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Festiwalu Teatralnym Wolność. Ogólnopolski festiwal najlepszych spektakli, których tematem jest walka o wolność w kontekstach historycznych i współczesnych, odbędzie się w kwietniu 2023 roku.

Czas na zgłoszenia

Muzeum zachęca uczniów z całej Polski do tego, aby stworzyli spektakl i nagrali go. Zarejestrowane spektakle zgłaszać można do 24 marca 2023 r.

Najlepsze przedstawienia pokazane zostaną 18 i 19 kwietnia 2023 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięski spektakl otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe dla twórców przedstawienia.

Dwa dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, warsztaty z najważniejszymi polskimi artystami oraz specjalna scena w Muzeum Powstania Warszawskiego i zespół techniczny do waszej dyspozycji. Dla osób kochających teatr to będzie miejsce, gdzie warto być, gdzie warto się pokazać i gdzie można bardzo dużo nauczyć się o teatrze i o sobie. Chcemy, by nasz festiwal stał się przystankiem na waszej drodze do szkół artystycznych i na zawodowe sceny.

- tak do udziału w wydarzeniu zachęcają organizatorzy.

Festiwal wspierają: Maciej Musiał (aktor) i Łukasz Maciejewski (krytyk teatralny i filmowy).

Więcej informacji na temat festiwalu i zgłoszeń – na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bezpłatne webinary

Zanim uczniowe wysyłać będą swoje projekty mogą skorzystać z darmowych webinarów. Są one dostępne na stronie.

Odbyły się już spotkania z reżyserem Michałem Zadarą, aktorką Dominiką Kluźniak, dramatopisarką Weroniką Murek, scenografką i kostiumografką Anną Marią Karczmarską oraz choreografem Leszkiem Bzdylem. Porady twórców mogą się przydać przy pracy nad Waszymi spektaklami.