null

Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik Agnieszki Kowalskiej – premiera książki w DSH

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.08.2022 16:00 - 06.08.2022 18:00

Wreszcie przewodnik po Warszawie takiej, jaką lubimy najbardziej – zielonej! Zapraszamy na premierę „Zielonej Warszawy”, malowniczego przewodnika po przyjaznej mieszkańcom, tętniącej własnym życiem i roślinnością stolicy. Agnieszka Kowalska, autorka książki i Jaśmina Wójcik, artystka wizualna i autorka akcji społeczno-artystycznych, porozmawiają o mieście dobrym do życia.

Agnieszka Kowalska, mistrzyni miejskiej włóczęgi, zabiera nas w podróż po zielonych  zakamarkach miasta. Spaceruje po parkach, wędruje wzdłuż porośniętych roślinnością nadwiślańskich brzegów, odwiedza działkowiczów i zagląda na stołeczne balkony. Najnowsza publikacja jej autorstwa jest jak zawsze subiektywna. Agnieszka oprowadza po swoich ulubionych warszawskich miejscach. Przedstawia artystyczne i architektoniczne projekty oraz działania mieszkańców, które wzbogacają miejską różnorodność biologiczną.

Podczas piknikowej premiery „Zielonej Warszawy” Agnieszka Kowalska i Jaśmina Wójcik porozmawiają o swoich skojarzeniach dotyczących zieleni w mieście, opowiedzą o ulubionych miejscach na zielonej mapie stolicy i mieście dobrym do życia dla wszystkich jego mieszkańców – ludzi, roślin, zwierząt. Agnieszka Kowalska oprowadzi też po skwerze ks. Jana Twardowskiego, na którym odbędzie się spotkanie.

źródło: Dom Spotkań z Historią

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap