null

„Światotworzenia” - performans na Złotej Wyspie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Portret młodej kobiety, ciemne długie włosy i ciemne oczy, ubrana w niebieski dres, siedzi na tle ściany z rdzawych i ciemnoniebieskich tkanin.
Alicja Czyczel | Autor: Maria Janczak

W sobotę 26 sierpnia na terenie dawnego wybiegu niedźwiedzi przy warszawskim ZOO można będzie wziąć udział w warsztatach i obejrzeć performans „Światotworzenia” Alicji Czyczel i Alicji Nauman. Alicja Czyczel to stypendystka m.st. Warszawy - dwa lata temu otrzymała stypendium artystyczne w kategorii taniec.

W 2021 roku Alicja Czyczel otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy w dziedzinie tańca na projekt „Kolektywy Troski. Badania choreograficzne”. W jego ramach poprowadziła serię warsztatów z młodzieżą, a także rozmów z artyst(k)ami. Stworzyła również materiał choreograficzny, który może stać się źródłem performansu.

Jako tancerka, choreografka i kulturoznawczyni, Czyczel tworzy dla swoich widzów wspólne przestrzenie, w których jedną z najważniejszych zasad jest wzajemna empatia. W jej pracach kluczowe zdają się różne formy spotkania, które traktuje zarówno jako poszukiwanie źródeł inspiracji, metodę pracy twórczej, jak i sposób prezentacji oraz dzielenia się wiedzą. To na styku między ciałem a przedmiotem oraz ciałem a przestrzenią powstaje choreografia, a także możliwość tworzenia sztuki zaangażowanej.

26 sierpnia w Parku Praskim odbędą się warsztaty i performans „Światotworzenia”.

Choreografki Alicja Czyczel i Alka Nauman zapraszają dzieci, rodziców i osoby opiekuńcze do ruchowej zabawy (...) Można dołączyć do artystek w każdym momencie. Przyda się wygodny strój. Będziemy tworzyć światy, ruszać się, obserwować, bawić i komunikować się przy użyciu ruchu. 

Na warsztaty obowiązują zapisy: informacja@zacheta.art.pl.

Program wydarzeń w ramach projektu “Złota Wyspa” można znaleźć na stronie Muzeum Warszawy.