null

#MuseumSelfieDay - wpadnij do muzeum i zrób sobie zdjęcie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Każdy dzień jest dobry na kontakt z kulturą. W środę 19 stycznia okazja jest wyjątkowa, bo to #MuseumSelfieDay. Tego dnia wszyscy możemy dołączyć do globalnej zabawy promującej muzea - małe i duże. Gorąco zapraszamy do warszawskich muzeów! Wpadnijcie tam i zróbcie sobie zdjęcie.

Źródła nie są zgodne, kto wymyślił tę akcję - niektóre podają, że była to brytyjska bloggerka Mar Dixon, inne twierdzą, że duńska projektantka Olivia Muus. Jedno jest pewne: w trzecią środę stycznia internauci i internautki z całego świata wrzucają do mediów społecznościowych swoje ‘selfie’, oznaczając je #museumselfieday. W tym wyjątkowym dniu w sieci aż roi się od zdjęć sal muzealnych, budynków, w których mieszczą się najciekawsze kolekcje, a także tajemniczych, mało znanych muzeów. Autorki i autorzy zdjęć prześcigają się w kreatywnych pomysłach, bawiąc się sztuką, a przy okazji ją promując. Bardzo popieramy takie działania! 

Zapraszamy do warszawskich muzeów! Odwiedźcie swoje ulubione, odkrywajcie nowe!

•    Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
•    Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
•    Muzeum Marii Skłodowskiej Curie
•    Muzeum Powstania Warszawskiego
•    Muzeum Sztuki Nowoczesnej 
•    Muzeum Warszawy i wszystkie jego oddziały. 

kamieniczki na Starówce, widok na wejście główne do Muzeum Warszawy, na pierwszym planie postać robiąca selfie

 

 

Z okazji ‘Museum Selfie Day’ warto przypomnieć o zasadach zwiedzania wystaw. Nie bez powodu w muzeach obowiązuje zakaz fotografowania dzieł sztuki aparatami na statywach i z lampą błyskową (obrazy bardzo tego nie lubią!). Dodatkowo, od początku pandemii w muzeach obowiązują obostrzenia sanitarne: konieczność noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. To wszystko z myślą o bezpieczeństwie zwiedzających oraz pracujących w muzeach.