null

Życie towarzyskie i uczuciowe - przegląd letni Teatru Ochoty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.06.2023 19:00 - 25.06.2023 19:00
zdjęcie dwóch mężczyzn, jeden z nich ubiera się w sweter
Teatr Ochoty

Teatr Ochoty zaprasza na Letni Przegląd 2023, w ramach którego pokaże m.in. "Życie towarzyskie i uczuciowe" Tyrmanda. Spektakle 24 i 25 czerwca o godz. 19.00.


Postaci Tyrmanda to amalgamat postaw, decyzji i gestów, które pisarz znał z biografii współczesnych mu ludzi, a także swojej. Pisarz daje próbę psychologicznego wytłumaczenia takich czy innych decyzji. Opisuje postaci z dystansem i ironią, nie idealizując idealisty i nie pogrążając konformisty.

W tle – a jednocześnie silnie obecna – jest Warszawa lat 50., podnosząca się ze strat wojennych, nabierająca nowego blasku, kryjąca też cienie biedy, upadku i niespełnionych marzeń. Tyrmand oprowadza nas po modnych lokalach i miejscach stolicy, koncentrujących się na osi Stare Miasto – Plac Trzech Krzyży, który stanowił epicentrum życia towarzyskiego.

Robimy też wycieczkę przez Polskę, do Zakopanego i Jastarni, spoglądając na te miasta oczami dobrze prosperujących młodych warszawiaków, którzy korzystają z nadarzających się okazji, nie do końca przewidując, ile przyjdzie im zapłacić za chwilowy dobrobyt.

Więcej informacji na stronie Teatru Ochoty