null

Żydowskie pieśni Ukrainy. Shpil mir a dumke! – koncert w Teatrze Żydowskim – 19. Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.09.2022 18:00 - 01.09.2022 20:00
Czarna figurka muzyka z kontrabasem stylizowana na warszawską syrenkę w środku. Czarne napisy z lewej i prawej, na górze nazwa festiwalu z liter w różnych kolorach. Całość na fioletowym tle.
19. Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera

Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.

„Shpil mir a dumke!” to fascyjnująca muzyczna podróż do żydowskich sztetli Ukrainy. W programie koncertu Olgi Avigail Mieleszczuk znajdą się ludowe pieśni w jidisz, chasydzkie pieśni bez słów – niguny, ukraińskie przyśpiewki i utwory klezmerskie inspirowane ukraińskim folklorem. Nie zabraknie unikalnych, muzycznych perełek, znalezionych przez żydowskiego etnomuzykologa Mosze Beregowskiego, który w latach 20. podróżował przez Ukrainę z fonografem w ręku, szukając autentycznej muzyki jidisz Żydów ukraińskich. Oldze towarzyszy trio kobiece „Kol Ishe” (Głosy kobiece), które tworzą wybitne instrumentalistki: Marta Maślanka (cymbały), Gosia Szarlik (skrzypce) i Izabela Buchowska (wiolonczela). Gościnnie wystąpi Agnieszka Mazur (wokal).

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora >>>

Sprawdź lokalizację na mapie