• Artykuł

Już po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń, wyjątkowe wydarzenie z udziałem ponad 150 miejsc z całej Polski, w tym 34 w stolicy. Akcji patronuje Prezydent m. st. Warszawy.

• Artykuł

Pamięć o godzinie „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego to integralny składnik tożsamości Warszawy. O tym opowiada najnowszy odcinek cyklu „Niematerialna Warszawa”, który polecamy razem z Domem Spotkań z Historią.

• Artykuł

Już po raz drugi stołeczne kina włączają się we wspólną akcję Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych, dofinansowaną przez Miasto Stołeczne. W programie nie tylko seanse kinowe, ale także muzyka na żywo, wystawa, ciekawe rozmowy, warsztaty filmowe.

• Artykuł

Społeczny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzi nabór do nowego projektu, poświęconego doświadczeniu wojny w Ukrainie. Bardzo mile widziane są osoby migranckie i uchodźcze z Ukrainy mieszkające w Warszawie.

• Artykuł

Warszawskie instytucje kultury wśród nagrodzonych w plebiscycie Lider Dostępnych Wydarzeń. Wręczenie nagród nastąpiło podczas jubileuszowej gali Festiwalu Kultury Bez Barier. Właśnie rozpoczyna się 10. edycja tego wydarzenia, współorganizowanego przez Warszawę. Festiwal potrwa do 9 października.

• Artykuł

W sobotę 1 października odbędzie się ogólnopolska Noc Bibliotek. Do akcji pod hasłem „To się musi powieść” włączają się także warszawskie biblioteki. To wielkie święto bibliotek i osób kochających czytanie.

• Artykuł

30 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Bez pracy tłumaczy i tłumaczek nie moglibyśmy przeczytać większości ulubionych, ważnych, słynnych książek. Warszawa nagradza najlepsze tłumaczenia książek reporterskich, przyznając Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego.

• Artykuł

Prawie czterdzieści wystaw w 33 prywatnych galeriach sztuki. Jak co roku, w ostatni weekend września odbywa się Warsaw Gallery Weekend. W programie spotkania z artystami i artystkami, kulturalne spacery i wydarzenia specjalne.

• Artykuł

“Rodzina” w reżyserii Justyny Sobczyk to najnowsza premiera TR Warszawa, we współpracy z Teatrem 21. Spektakl bada temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych.

• Artykuł

7. Ukraina! Festiwal Filmowy zbliża się wielkimi krokami! Na stronie wydarzenia jest już dostępny szczegółowy program, a od środy 28 września można będzie kupować bilety i karnety na festiwalowe pokazy.