• Artykuł

„Początek. Nadzieja. Wiosna” - takie hasło towarzyszy tegorocznemu Dniu Wolnej Sztuki. W sobotę 13 kwietnia do akcji dołączą instytucje muzealne i galerie sztuki na całym świecie. Zachęcamy do przyłączenia się i niespiesznego obcowania z dziełami sztuki, także w warszawskich instytucjach.

• Artykuł

Już 13 kwietnia rusza druga edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC. Festiwal to znakomita okazja dla młodzieży, by zanurzyć się w fascynującym świecie autentycznych historii i inspirujących narracji. Młodych widzów i widzki zapraszamy do Kinoteki oraz na VOD Warszawa.

• Artykuł

Już za tydzień, 19 kwietnia, na ulicach Warszawy można będzie spotkać wolontariuszki i wolontariuszy rozdających papierowe żonkile, symbole akcji społeczno-edukacyjnej, organizowanej już po raz dwunasty. Wydarzeniu patronuje prezydent Warszawy.

• Artykuł

Dzielnicowe domy kultury i biblioteki zachęcamy do zgłaszania projektów do tegorocznej edycji Funduszu Edukacji Kulturalnej. Dotacje na działania z zakresu edukacji kulturalnej przyznajemy już od 10 lat.

• Artykuł

Trzy książki wydane w języku polskim i dwie przetłumaczone z języków obcych – francuskiego i hiszpańskiego – przechodzą do finału Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. 25 maja dowiemy się, który z nominowanych tytułów zostanie uznany za najlepszy reportaż ubiegłego roku. Nagrodę organizuje i funduje Miasto Stołeczne Warszawa.

• Artykuł

Cztery uczelnie publiczne - Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina i Akademia Sztuk Pięknych - otrzymają dotacje Miasta Stołecznego Warszawy na planowane działania kulturalne. W sumie 700 tysięcy złotych.

• Artykuł

17 kwietnia, w ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, w Muzeum Warszawy zostanie otwarta nowa część wystawy głównej. Gabinet Świadectwa z getta warszawskiego pokazuje moment przemiany tętniącego życiem obszaru dzielnicy północnej w morze ruin, którym stała się Warszawa w czasie II wojny światowej.

• Artykuł

„Dwutygodnik” świętuje jubileusz 15-lecia. Z tej okazji twórczynie i twórcy magazynu zapraszają do swojej nowej siedziby. Online dostępny jest nowy, specjalny numer - oczywiście pełen kultury. Kolejny, majowy, będzie poświęcony kulturze dostępnej.

• Artykuł

W kwietniu w warszawskich teatrach aż trzynaście premier. Wśród propozycji są spektakle dla dzieci, musicale, klasyka w nowym wydaniu. Nowe tytuły zapewnią moc wrażeń dla każdego.

• Artykuł

„Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji" to projekt społeczny, który ma na celu zbudowanie kompleksowego fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Dołączyć do niego może każdy, kto lubi fotografować i chce podzielić się swoimi zdjęciami.