• Artykuł

Już tylko do 31 stycznia czekamy na zgłoszenia do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Najlepsze książki nagrodzimy w tym roku po raz 16.

• Artykuł

Monodram “Ściany” według tekstu Ostapa Junko zainauguruje teatralną działalność Centrum Sztuki Włączającej w nowej siedzibie na Pradze Północ. Premiera 27 stycznia.

• Artykuł

Można już kupować bilety na wydarzenia 14. edycji Festiwalu Nowe Epifanie, który rozpocznie się 22 lutego. W programie są premiery teatralne, pokazy gościnne, wystawa, potańcówka, koncerty muzyki dawnej oraz kulinaria. Wszystko nawiązuje do hasła OTCHŁAŃ.

• Artykuł

13 maja już po raz 19. odbędzie się w Warszawie Noc Muzeów. Instytucje, które chcą dołączyć do tej znanej i lubianej akcji, już mogą się zgłaszać - rejestracja odbywa się online.

• Artykuł

Przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, wystawy i wernisaże, warsztaty - te i inne aktywności artystyczne można zorganizować w położonym nad Wisłą pawilonie edukacyjnym Kamień. Mieści on dużą, przestronną, jasną salę oraz antresolę, do dyspozycji jest też przestrzeń wokół Kamienia.

• Artykuł

Muzeum Powstania Warszawskiego zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Festiwalu Teatralnym Wolność. Ogólnopolski festiwal najlepszych spektakli, których tematem jest walka o wolność w kontekstach historycznych i współczesnych, odbędzie się w kwietniu 2023 roku.

• Artykuł

Wybitny aktor amerykański, David Straithairn, zagra tytułową rolę w spektaklu “Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego”. Polska premiera, współorganizowana przez Miasto Stołeczne Warszawę, odbędzie się tuż przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu i zainauguruje obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

• Artykuł

Dlaczego właśnie Warszawa? Jakie były Twoje początki w nowym mieście? Co było inne, trudne, a może zaskakujące? Te pytania zadaje Dom Spotkań z Historią wszystkim tym, którzy chcą opowiedzieć o swoich początkach życia w stolicy.

• Artykuł

Wystawa czasowa "Wokół nas morze ognia", 11. edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile w sześciu miastach Polski, międzynarodowe konferencje popularnonaukowe, warsztaty z Loesje, działania artystyczne w plenerze – to tylko wybrane wydarzenia, które w 2023 r. Muzeum POLIN przygotowało w ramach całorocznych obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

• Artykuł

W październiku 2023 roku odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez Muzeum Warszawy oraz Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk „Skąd się bierze miasto? Procesy miastotwórcze w Warszawie od XIV do XXI wieku. Różnorodność – podobieństwa – konteksty".