• Artykuł

Wymiana praktyk i wiedzy, czas i bezpieczna przestrzeń na pogłębianie tematów, wzajemne inspiracje i budowanie dobrych relacji - to wszystko dzięki rezydencjom dla osób zajmujących się sztuką i badaniami. Już można zgłaszać się do drugiej edycji programu finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Rezydencje realizuje Warszawskie Obserwatorium Kultury.

• Artykuł

Prawie pięć milionów złotych przekaże Warszawa na realizację 53 kulturalnych projektów i wydarzeń, wyłonionych w konkursie “Kultura Warszawy - dzieła, projekty, wydarzenia”. W sumie zgłosiło się do niego ponad dwieście organizacji pozarządowych. To jeden z trzech konkursów, które ogłosiliśmy pod koniec ubiegłego roku.

• Artykuł

Ten tydzień upływa pod znakiem wspomnień o Marii Skłodowskiej-Curie. W środę 21 lutego mija dokładnie sto lat od przyznania jej tytułu Honorowej Obywatelki Warszawy. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przygotowało z tej okazji kilka specjalnych wydarzeń. Zapraszamy na Freta 16!

• Artykuł

U progu wiosny Warszawa po raz trzeci stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W festiwalu i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser - 23 i 24 marca - weźmie udział blisko trzydzieści wydawnictw. Odbędzie się także konferencja dla profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się literaturą dziecięcą i młodzieżową.

• Artykuł

Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora/dyrektorki Teatru Lalka, na pięć kolejnych sezonów artystycznych.

• Artykuł

16 lutego 1674 roku, punktualnie o godzinie dziewiątej, Stanisław Herakliusz Lubomirski objął w posiadanie rozległe tereny Ujazdowa i tym samym zapoczątkował historię Łazienek Królewskich.

• Artykuł

Razem z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszamy szkoły, biblioteki i instytucje kultury do włączenia się 19 kwietnia w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 kwietnia.

• Artykuł

W wieku 76 lat zmarł Witold Olejarz, wieloletni dyrektor naczelny Teatru Rampa na Targówku. W przeszłości kierował także Teatrem Nowym w Warszawie, pracował w Stołecznej Estradzie i Biurze Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

• Artykuł

Aż 755 książek zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej Warszawy. Spośród nich jury wybierze tytuły, którym przyzna nominacje w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, komiks i powieść graficzna oraz książka o tematyce warszawskiej. W tym roku wręczymy Nagrodę po raz siedemnasty.

• Artykuł

Jan Peszek skończył dziś 80 lat! Urodziny tego wybitnego aktora zbiegły się z rozpoczęciem prób do spektaklu, w którym wystąpi. „Serce ze szkła. Musical zen” na motywach „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena i książki „Naku*wiam zen” Marii Peszek to pierwsza koprodukcja Teatru Studio i Teatru im. Słowackiego w Krakowie. Premiera w kwietniu.