• Artykuł

  Stołeczne muzea i teatry, biblioteki i domy kultury nagrodzone Słonecznikami. Plebiscyt Grupy CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci został rozstrzygnięty w Warszawie już po raz dziesiąty. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Syrena.

 • Artykuł

  28 września w Pałacyku Konopackiego poznamy najlepsze projekty zrealizowane w stołecznych placówkach oświatowych, instytucjach kultury, przez organizacje pozarządowe i osoby związane z kulturą i edukacją.

 • Artykuł

  Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego m.st. Warszawy. Jest o co walczyć - do podziału są prawie dwa miliony złotych. Stypendystki i stypendyści z poprzednich lat zachęcają, by skorzystać z tego rodzaju wsparcia.

 • Artykuł

  Już tylko do 11 września w Muzeum Warszawy można zwiedzać wystawę „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”. Pokazano na niej ponad 200 obiektów - ubiory, dodatki i projekty z kolekcji Muzeum, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

 • Artykuł

  12 września w Centrum Interpretacji Zabytku rusza nowy projekt zajęć muzealnych „Patriotyzm – wspólna sprawa". Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.

 • Artykuł

  Opisz, narysuj, opowiedz swoje wspomnienia z wakacji! Redakcja “Gazety Dzieci” zachęca do nadsyłania materiałów do nowego numeru pisma redagowanego z udziałem najmłodszych i do nich skierowanego. Pomysłodawczynią Gazety Dzieci jest warszawska stypendystka, Jaśmina Wójcik.

 • Artykuł

  To już ostatnie chwile na oddanie głosu w konkursie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Bieżąca edycja cieszy się dużym zainteresowaniem - oddane głosy liczymy w tysiącach! Przypominamy, że głosować można jeszcze do północy w niedzielę 4 września.

 • Artykuł

  Muzeum POLIN po raz kolejny nagrodzi osobę lub instytucję, które działają na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. Do 30 września można zgłaszać kandydatury, finał nagrody - 30 listopada.

 • Artykuł

  1 września, w rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, w Reducie Banku Polskiego zostanie pokazany performance zatytułowany "Pif Paf in piach". Wydarzenie z udziałem m.in. aktorek i aktorów Teatru Żydowskiego jest częścią Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.

 • Artykuł

  Od września do grudnia, w dwóch warszawskich klubach – BARdzo Bardzo i Jassmine – odbędzie się cykl koncertów JAZZ PO POLSKU z udziałem wybitnych muzyków jazzowych. W ramach projektu odbędzie się 25 wydarzeń, które zostaną zarejestrowane w formacie audiowizualnym, a następnie wydane w Chinach i Korei.