• Artykuł

  Zapraszamy do warszawskich kin studyjnych na dwa filmy współfinansowane przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy - "Film balkonowy" Pawła Łozińskiego oraz "Za duży na bajki" w reżyserii Kristoffera Rusa.

 • Artykuł

  Znamy tytuły reportaży, które walczą dalej o Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jury pod przewodnictwem Katarzyny Surmiak-Domańskiej zakwalifikowało dziesięć książek do dalszego etapu konkursu. Finał Nagrody - pod koniec maja.

 • Artykuł

  Radni m.st. Warszawy uchwalili zmiany w statucie Muzeum Warszawy. Jego nowym oddziałem będzie powstająca właśnie Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

 • Artykuł

  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół MSN i Fundacja Ocalenie zapraszają na wystawę poprzedzającą charytatywną aukcję sztuki Refugees Welcome. Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum nad Wisłą.

 • Artykuł

  Sześć polskich rzeźbiarek – Maria Jarema, Katarzyna Kobro, Ludwika Nitschowa, Alina Ślesińska, Alina Szapocznikow i Barbara Zbrożyna – będzie patronkami parkowych alei na stołecznym Mokotowie. To kolejne artystki, które zostaną upamiętnione w przestrzeni miasta.

 • Artykuł

  Muzeum Warszawy zaprasza nowych mieszkańców stolicy - osoby pochodzące z Ukrainy, które w ostatnim czasie znalazły schronienie w stolicy. Cykl spotkań "Poznajmy się w Warszawie!" zostanie zainaugurowany już w ten weekend.

 • Artykuł

  Są pośród nas, ale o ich wyjątkowych czynach, działaniach, inicjatywach nie zawsze mamy szansę usłyszeć. Bohaterowie XXI wieku – tak o nich myślimy i mówimy, choć sami uważają się za zwyczajnych ludzi. Podczas gali X edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” wręczone zostały statuetki trzem niezwykłym osobom, dla których – tak jak dla patrona Nagrody – pomoc innym jest po prostu odruchem naturalnym.

 • Artykuł

  Jedna z najważniejszych warszawskich scen teatralnych kończy w tym roku pięćdziesiąt lat! Jubileuszowe obchody w Teatrze STUDIO rozpoczną się 5 kwietnia, a zakończą w przyszłym sezonie artystycznym.

 • Artykuł

  Spektakl Nastia w Teatrze Powszechnym to wyjątkowy projekt. Sztuka na podstawie opowiadania Władimira Sorokina była prezentowana w grudniu i w marcu jako szkic sceniczny, teraz będzie miała swoją pełną premierę i na stałe wejdzie do repertuaru stołecznej sceny.

 • Artykuł

  Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza młodych widzów oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli na premierę wyjątkowego serialu na platformie VOD Warszawa. Dzieci z Jedwabnego Szlaku - dziesięć autentycznych historii dziewczynek i chłopców z odległych krajów leżących wzdłuż dawnej drogi handlowej pomiędzy Chinami a Bliskim Wschodem i Europą.