• Artykuł

  Z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej Dom Spotkań z Historią oraz Polska Akcja Humanitarna zapraszają na wystawę plenerową „Mój Dom. Ludność cywilna w obliczu wojen: Polska, Ukraina, Syria, Irak, Liban”. Na ekspozycji pokazano m.in. archiwalne zdjęcia z oblężenia Warszawy w 1939 roku i Charkowa w 2022 roku.

 • Artykuł

  Na nowej wspólnej stronie www.niezalezni.waw.pl w prosty sposób można odnaleźć ofertę kulturalną warszawskich teatrów niezależnych. To miejsce stworzone dla tych, którzy poszukują różnorodnych wydarzeń artystycznych. Aby sprawdzić jakie teatry grają w poszczególnych dzielnicach, wystarczy kliknąć w interaktywną mapę.

 • Artykuł

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Słowa Wisławy Szymborskiej to idelane motto dla wszystkich miłośniczek i miłośników książek, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto.

 • Artykuł

  Grzegorz Mołda, reżyser młodego pokolenia, stypendysta m.st. Warszawy, idzie jak burza! Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostaną pokazane dwa jego filmy - Matecznik i Zadra. Oba startują w konkursach.

 • Artykuł

  Trwającej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wystawie czasowej o żydowskiej kulturze kulinarnej „Od kuchni" towarzyszy jej wirtualna wersja. Żydowską historię i kulturę kulinarną odkrywać można poznając charakterystyczne potrawy, przepisy na ich przyrządzanie, ich pochodzenie i znaczenie.

 • Artykuł

  Razem z Domem Spotkań z Historią zapraszamy na premierę „Zielonej Warszawy”, malowniczego przewodnika po przyjaznej mieszkańcom, tętniącej własnym życiem i roślinnością stolicy. Już w najbliższą sobotę (6.08) spotkanie z autorką książki, Agnieszką Kowalską, poprowadzi Jaśmina Wójcik, artystka i aktywistka, stypendystka m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  “Zwinięte fabuły miast” - to hasło 6. Nazewniczej Konferencji Naukowej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 28-30 listopada w Muzeum Warszawskiej Pragi. Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do końca września.

 • Artykuł

  Po przerwie związanej z pandemią Sinfonia Varsovia zaprasza ponownie na potańcówki w Pawilonie Koncertowym przy Grochowskiej 272. W tym roku tematem kolejnych czterech piątkowych wydarzeń (5, 12, 19 i 26 sierpnia) będą blues, muzyka bałkańska, salsa i muzyka warszawska.

 • Artykuł

  Zapraszamy na śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy.

 • Artykuł

  Krzysztof Wiśniewski wygrał konkurs na dyrektora Północnego Centrum Sztuki – Teatr Komedia. Obejmie tę funkcję 1 września na pięć następnych sezonów artystycznych.