• Artykuł

Jeszcze do 1 stycznia można oglądać online filmy prezentowane podczas 16. festiwalu AfryKamera. Dostępne są m.in tytuły nagrodzone i wyróżnione przez festiwalowe jury.

• Artykuł

Prezydent m.st. Warszawy, rozporządzeniem z 22 grudnia br., ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Wśród obligatoryjnych wymagań wobec kandydatów znalazły się m. in.: 2-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w instytucji kultury oraz minimum 2-letnie doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierowniczych. Zarządzenie Prezydenta m. st. Warszawy nr 2009/2021 >>>

• Artykuł

Drodzy warszawiacy i warszawianki! Życzymy wam dużo zdrowia, spokoju, radości na Święta oraz jeszcze więcej dobrej kultury w Nowym Roku.

• Artykuł

51 projektów stypendialnych otrzyma w przyszłym roku finansowe wsparcie od Miasta - w sumie prawie dwa miliony złotych. Lista stypendystów i stypendystek, którym przyznano stypendium na 2022 rok, została właśnie opublikowana.

• Artykuł

Marzenie Zaciszan powoli się ziszcza. Decyzją Rady m.st. Warszawy Dom Kultury Zacisze zyskał na rozbudowę dodatkowe 5 000 000 zł. Planowane rozpoczęcie prac w 2022 roku. Rozbudowa Domu Kultury Zacisze to istotna inwestycja dla Zacisza. Wyczekiwana i uzasadniona potrzebami kulturalnymi mieszkańców Zacisza. Do tej pory udało się wyłonić zwycięski projekt opracowany przez architektów z firmy LWS Architekci SP. z o.o. i wykonać dokumentację projektową. Kolejny etap to przetarg na...

• Artykuł

Działający na Mokotowie Teatr Lalek Guliwer - ukochana scena warszawskiej młodej publiczności - świętuje swoje 75-lecie. Z tej okazji prezydent Warszawy przesłał do pracowników teatru jubileuszowe życzenia.

• Artykuł

Znamy laureatów 21. edycji WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Jak co roku przyznano nagrodę i wyróżnienie w konkursie głównym, a także – po raz pierwszy – nagrodę Zielonego Psa.

• Artykuł

16 grudnia Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję o zwiększeniu budżetu na budowę siedziby TR Warszawa w kolejnych latach o 155 milionów złotych.

• Artykuł

Decyzją radnych środki pozyskane od dotychczasowego właściciela dawnego Kina Wars zostaną przeznaczone na inwestycje w kulturę.

• Artykuł

Z okazji obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Dom Spotkań z Historią przygotował nową odsłonę aplikacji Wasza Warszawa.