• Artykuł

  Społeczny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzi nabór do nowego projektu, poświęconego doświadczeniu wojny w Ukrainie. Bardzo mile widziane są osoby migranckie i uchodźcze z Ukrainy mieszkające w Warszawie.

 • Artykuł

  Warszawskie instytucje kultury wśród nagrodzonych w plebiscycie Lider Dostępnych Wydarzeń. Wręczenie nagród nastąpiło podczas jubileuszowej gali Festiwalu Kultury Bez Barier. Właśnie rozpoczyna się 10. edycja tego wydarzenia, współorganizowanego przez Warszawę. Festiwal potrwa do 9 października.

 • Artykuł

  W sobotę 1 października odbędzie się ogólnopolska Noc Bibliotek. Do akcji pod hasłem „To się musi powieść” włączają się także warszawskie biblioteki. To wielkie święto bibliotek i osób kochających czytanie.

 • Artykuł

  30 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Bez pracy tłumaczy i tłumaczek nie moglibyśmy przeczytać większości ulubionych, ważnych, słynnych książek. Warszawa nagradza najlepsze tłumaczenia książek reporterskich, przyznając Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego.

 • Artykuł

  Prawie czterdzieści wystaw w 33 prywatnych galeriach sztuki. Jak co roku, w ostatni weekend września odbywa się Warsaw Gallery Weekend. W programie spotkania z artystami i artystkami, kulturalne spacery i wydarzenia specjalne.

 • Artykuł

  “Rodzina” w reżyserii Justyny Sobczyk to najnowsza premiera TR Warszawa, we współpracy z Teatrem 21. Spektakl bada temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych.

 • Artykuł

  7. Ukraina! Festiwal Filmowy zbliża się wielkimi krokami! Na stronie wydarzenia jest już dostępny szczegółowy program, a od środy 28 września można będzie kupować bilety i karnety na festiwalowe pokazy.

 • Artykuł

  24 września rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Po raz kolejny wydarzenie przybiera formułę hybrydową - w programie jest niemal 160 filmów do obejrzenia w kinach i prawie 120 tytułów dostępnych online.

 • Artykuł

  Ruszyła 11. edycja warszawskiej odsłony międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project. Popularny na świecie projekt angażuje co roku tysiące filmowych amatorów, studentów szkół artystycznych i profesjonalnych twórców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności stworzenia filmu pod presją czasu.

 • Artykuł

  Dom Spotkań z Historią zaprasza w sobotę 24 września na pożegnalny wieczór z dwiema wystawami: „Miastowidzenie. Fotografie Czesława Olszewskiego” i „Od Baku po Paryż. Fotograficzne przygody Witolda Marczewskiego”. W programie m.in. oprowadzanie kuratorskie.