• Artykuł

  16 projektów zostało wybranych do dofinansowania z konkursu „Różnorodna Warszawa" - w sumie będzie to półtora miliona złotych. O środki na projekty ubiegało się 135 organizacji pozarządowych.

 • Artykuł

  Muzeum Warszawy zaprasza na nową wystawę - „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950" - w całości poświęconą albumom fotograficznym. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów pochodzących z jednej z największych kolekcji warszawskiej fotografii. Wystawę można będzie zwiedzać od 29 lutego do 26 maja. W czwartki wstęp wolny. Polecamy też wydarzenia towarzyszące wystawie.

 • Artykuł

  Już po raz jedenasty została przyznana Nagroda im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru”. W tym roku laureatem jest reżyser teatralny Andrzej Dziuk. Reżyserka Katarzyna Minkowska jest laureatką wyróżnienia „Złoty Prolog” 2024. Wręczenie Nagrody odbędzie się 25 marca w Teatrze Powszechnym, którego patronem jest Zygmunt Hübner.

 • Artykuł

  Wymiana praktyk i wiedzy, czas i bezpieczna przestrzeń na pogłębianie tematów, wzajemne inspiracje i budowanie dobrych relacji - to wszystko dzięki rezydencjom dla osób zajmujących się sztuką i badaniami. Już można zgłaszać się do drugiej edycji programu finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa. Rezydencje realizuje Warszawskie Obserwatorium Kultury.

 • Artykuł

  Prawie pięć milionów złotych przekaże Warszawa na realizację 53 kulturalnych projektów i wydarzeń, wyłonionych w konkursie “Kultura Warszawy - dzieła, projekty, wydarzenia”. W sumie zgłosiło się do niego ponad dwieście organizacji pozarządowych. To jeden z trzech konkursów, które ogłosiliśmy pod koniec ubiegłego roku.

 • Artykuł

  Ten tydzień upływa pod znakiem wspomnień o Marii Skłodowskiej-Curie. W środę 21 lutego mija dokładnie sto lat od przyznania jej tytułu Honorowej Obywatelki Warszawy. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przygotowało z tej okazji kilka specjalnych wydarzeń. Zapraszamy na Freta 16!

 • Artykuł

  U progu wiosny Warszawa po raz trzeci stanie się polską stolicą książki ilustrowanej. W festiwalu i targach wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser - 23 i 24 marca - weźmie udział blisko trzydzieści wydawnictw. Odbędzie się także konferencja dla profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się literaturą dziecięcą i młodzieżową.

 • Artykuł

  Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora/dyrektorki Teatru Lalka, na pięć kolejnych sezonów artystycznych.

 • Artykuł

  16 lutego 1674 roku, punktualnie o godzinie dziewiątej, Stanisław Herakliusz Lubomirski objął w posiadanie rozległe tereny Ujazdowa i tym samym zapoczątkował historię Łazienek Królewskich.

 • Artykuł

  Razem z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszamy szkoły, biblioteki i instytucje kultury do włączenia się 19 kwietnia w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 kwietnia.