• Artykuł

  Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem „Edukacja kulturalna w Warszawie”, który jest efektem wspólnej pracy praktyków i praktyczek edukacji kulturalnej w stolicy. Dokument, prezentowany na niedawnym Forum Edukacji Kulturalnej, został przetłumaczony na język angielski i ukraiński, wszystkie wersje językowe są dostępne na naszej stronie.

 • Artykuł

  Komuna Warszawa ogłasza konkurs na spektakl, który zostanie zrealizowany w siedzibie teatru, przy ul. Emilii Plater 31. Zgłaszać mogą się osoby, które mają doświadczenie w takich przedsięwzięciach. Nie ma ograniczeń wieku, potrzebna jest “odwaga w myśleniu i tworzeniu”.

 • Artykuł

  Zakończona 12 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wystawa "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna" jest dostępna online. Wirtualna ekspozycja została podzielona na cztery ścieżki tematyczne - Tradycja, Diaspora, Nowoczesność oraz Wspomnienia - które przybliżają fenomen żydowskiej kuchni.

 • Artykuł

  13 grudnia to tradycyjny Dzień Księgarza, obchodzony w Polsce od 1932 roku. Jak co roku życzymy wszystkim pracującym w księgarskiej branży, aby z niesłabnącą energią podpowiadali nam, co warto czytać.

 • Artykuł

  Znamy laureatów 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. W Konkursie Głównym zwyciężył “Syndrom Hamleta”, jeden z najgłośniejszych polskich filmów dokumentalnych tego roku.

 • Artykuł

  „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” Joanny Rajkowskiej to jeden z najbardziej znanych projektów artystycznych w polskiej przestrzeni publicznej. Mija dokładnie 20 lat od chwili, gdy na Rondzie de Gaulle'a w Warszawie wyrosła Palma.

 • Artykuł

  To już ostatnie dni wystaw czasowych w trzech stołecznych muzeach. W Muzeum Woli dobiega końca „Białoszewski nieosobny”, w Muzeum Karykatury - wystawa poświęcona twórczości Józefa Szajny, a w Muzeum POLIN – „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”.

 • Artykuł

  “Kobieta na dachu” w reżyserii Anny Jadowskiej trafił własnie do kin. Film, doceniony przez krytyków i nagrodzony na międzynarodowych festiwalach, powstał dzięki dofinansowaniu Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

 • Artykuł

  Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka organizowany jest Maraton Pisania Listów – jedna z największych na świecie akcji na rzecz praw człowieka. Główne wydarzenie Maratonu odbędzie się w Teatrze Dramatycznym.

 • Artykuł

  Po raz ostatni Zespół Nazewnictwa Miejskiego zebrał się w dotychczasowym składzie. Od 1 stycznia 3-letnią kadencję zacznie nowe gremium, z Grzegorzem Piątkiem na czele.