• Artykuł

  W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia w samo południe w mieście zostaną uruchomione syreny alarmowe, a Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje - już po raz dziewiąty - akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Akcja Żonkile Ze względu na pandemię, większość aktywności wokół akcji przenosi się do internetu. Do akcji Żonkile mogą dołączyć wszyscy, z każdego miejsca na świecie, przypinając wirtualny żonkil,...

 • Artykuł

  Michał Walczak będzie nowym dyrektorem Teatru Rampa na Targówku. Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów poparła jego kandydaturę. Komisja uznała, że przedstawiona przez kandydata koncepcja programowa jest nowoczesna i odważna, a on sam zna specyfikę pracy w teatrze oraz posiada doświadczenie we współpracy z podmiotami zewnętrznymi i w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł innych niż dotacja od organizatora. Michał Walczak (rocznik 1979) jest absolwentem Akademii...

 • Artykuł

  Teatr Żydowski wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZaiKS ogłasza Międzynarodowy Konkurs im. Szymona Szurmieja na Dramat Współczesny o Tematyce Żydowskiej.

 • Artykuł

  19 kwietnia, w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz dziewiąty zorganizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W tym roku w centrum uwagi będą kobiety i ich rola w zrywie z 1943 roku. Historia powstania w getcie warszawskim to nie tylko historia walczących mężczyzn. Żydówki w czasie kolportowały nielegalną prasę, zajmowały się rannymi, były łączniczkami, a także walczyły z bronią w ręku. Kim były kobiety aktywne w...

 • Artykuł

  Już po raz piąty Warszawa przyłącza się do projektu „Wiersze w mieście”. Tegoroczna odsłona poświęcona jest tematowi wspólnoty.

 • Artykuł

  57 projektów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe otrzyma miejskie dofinansowanie w łącznej wysokości trzech i pół miliona złotych. Warszawa rozstrzygnęła trzy otwarte konkursy dla NGO.

 • Artykuł

  By uczcić 85. urodziny Jerzego Maksymiuka, wybitnego dyrygenta oraz historię jego wieloletniej przyjaźni z orkiestrą Sinfonia Varsovia, powstała płyta Perfekcjonista. Premiera albumu - 9 kwietnia, w dniu urodzin Artysty.

 • Artykuł

  Warszawa uruchamia drugą edycję konkursu "Mobilni w kulturze". Pierwsza została zrealizowana w ubiegłym roku, jako wsparcie dla sektora kultury, dotkniętego skutkami pandemii. Miasto znów przeznaczy na ten cel milion złotych.

 • Artykuł

  Od zero waste i recyklingu w produkcji wydarzeń, przez „zieloną” edukację dla pracowników, po zakładanie kompostowników, łąk i ogrodów sąsiedzkich. Rusza Kultura dla Klimatu - ważna inicjatywa ekologiczna dla instytucji kultury, współfinansowana ze stołecznego budżetu.

 • Artykuł

  Teatr Baj rozpoczyna zbiórkę plastikowych butelek po wodzie i napojach do nowego, ekologicznego spektaklu.