• Artykuł

  Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 62. połączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich online. W koncercie inauguracyjnym, 16. maja wystąpi amerykański pianista Kevin Kenner, uznawany za jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki Chopina. Koncerty zarejestrowane zostaną w Sali Balowej w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich - historycznej przestrzeni zachwycającej pięknem wnętrz oraz niepowtarzalną akustyką. Koncerty...

 • Artykuł

  Nagroda dla niezależnych księgarń działających w stolicy już na stałe zagości w kalendarzu miejskich wydarzeń. Miejsca wybrane w głosowaniu mieszkańców otrzymają tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy” i nagrody pieniężne. Plebiscyt to kolejna warszawska inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa, a także wsparcie dla ludzi kultury w trudnym dla nich czasie.

 • Artykuł

  Jest w maju taka noc, gdy nie sposób zmrużyć oka! Największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą, historią. Jako organizatorzy imprezy zapewniają ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne. Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską, jednak w Polsce – inaczej niż w pozostałych krajach ...

 • Artykuł

  Proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej – znamy już tytuły nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jury pod przewodnictwem Justyny Sobolewskiej wybrało 12 najlepszych polskich książek wydanych w 2020 roku.

 • Artykuł

  Teatr Powszechny w Warszawie wspólnie z zagranicznymi partnerami zakończył proces wyboru koncepcji nowych spektakli w ramach projektu Face to Faith. Międzynarodowy projekt zakłada wyprodukowanie 7 spektakli w latach 2021-2022, przy czym za każdy z nich będą odpowiedzialne poszczególne instytucje partnerskie: Teatr Powszechny w Warszawie, Teatro dei Venti w Modenie, Festiwal Sztuki Współczesnej ANTI w finlandzkim Kuopio, Divadlo pod Palmovkou w Pradze, Sommerblut Kulturfestival...

 • Artykuł

  190 lat temu w Warszawie powstała „Konstytucja dla Europy” - pierwszy w historii projekt ustrojowy zjednoczonej Europy. Na Krakowskim Przedmieściu, przy pomniku Mikołaja Kopernika, prezentowana jest wystawa poświęcona temu wyjątkowemu dokumentowi i jego autorowi, Wojciechowi Jastrzębowskiemu.

 • Artykuł

  29 projektów zgłoszonych przez stołeczne domy kultury i biblioteki zostanie zrealizowanych dzięki dotacjom z Funduszu Edukacji Kulturalnej. Miasto przeznacza na ten cel 400 tysięcy złotych.

 • Artykuł

  Ósmego maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, ustanowiony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Tego dnia rozpoczyna się też Tydzień Bibliotek – tradycyjnie czas spotkań, konferencji i warsztatów.

 • Artykuł

  Po długiej przerwie spowodowanej pandemią muzea i galerie sztuki znów otworzyły drzwi dla zwiedzających. To pierwszy etap majowego odmrażania kultury - w kolejnych tygodniach mamy wrócić do teatrów i kin.

 • Artykuł

  Ruszyła druga edycja warszawskiego programu stypendialnego dla poetek i poetów oraz tłumaczek i tłumaczy wierszy. Zgłoszenia przyjmuje Staromiejski Dom Kultury.