• Artykuł

  Teatr Baj rozpoczyna zbiórkę plastikowych butelek po wodzie i napojach do nowego, ekologicznego spektaklu.

 • Artykuł

  W związku z czasowym zamknięciem teatrów, do 9 kwietnia, stołeczne sceny zachęcają do oglądania spektakli online. Od dramatu po komedię. Od klasyki po współczesność. Lekko albo poważnie. Do wyboru. - Nowy Teatr >>> - Teatr Ateneum >>> - Teatr Dramatyczny >>> - Teatr Guliwer >>> - Teatr Komedia >>> - Teatr Kwadrat >>> - Teatr Powszechny >>> - Teatr Studio >>> - Teatr Syrena >>> - Teatr Współczesny >>> - TR Warszawa >>>

 • Artykuł

  Komisja konkursu „Różnorodna Warszawa” rekomendowała Prezydentowi 10 projektów organizacji pozarządowych. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 300 000 złotych.

 • Artykuł

  Instytucje kultury pozostaną zamknięte co najmniej do 18 kwietnia. Rząd rozszerzył właśnie obostrzenia związane z pandemią na cały kraj i przedłużył je na kolejne trzy tygodnie. Przypomnijmy: stołeczne teatry, kina, muzea, galerie sztuki i inne miejsca kultury, od 15 marca nie mogą organizować wydarzeń z udziałem publiczności. Przypominamy o kulturalnej ofercie online - zachęcamy do odwiedzania stron internetowych i profili społecznościowych instytucji kultury. O najciekawszych...

 • Artykuł

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odsłonięto mural zatytułowany "Radykalne siostrzeństwo" autorstwa Marty Frej i Macieja Raczyńskiego.

 • Artykuł

  Twórczynie, artystki, aktywistki – zasłużone dla historii kultury Polski – będą trwale upamiętnione w stolicy. Prezydent Rafał Trzaskowski wystąpił z inicjatywą podjęcia stosownych uchwał w tej sprawie przez Radę m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Dni otwartych drzwi, okolicznościowa wystawa, pokazy filmów, dyskusje - to wszystko z okazji 95. rocznicy urodzin Andrzeja Wajdy. Jubileuszowe obchody, przygotowane przez Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy, trwają przez cały rok, ale najważniejszym dniem jest 6 marca, czyli dzień, w którym urodził się najwybitniejszy polski reżyser, honorowy obywatel Warszawy.

 • Artykuł

  Po konsultacjach Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał Kodeks Dobrych Praktyk w zakresie realizacji uprawnień i obowiązków organizatora instytucji kultury, a także określający zasady współpracy między organizatorem a instytucjami. Dokument ujednolici nie tylko procedury dotyczące prowadzenia i organizowania działalności kulturalnej, ułatwi współpracę biur z urzędami dzielnic, dzielnicom z instytucjami kultury, ale przed wszystkim pozwoli działać sprawniej i przejrzyście. Kodeks...

 • Artykuł

  Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w konkursie edukacyjnym na reportaż „Mój busz po polsku” inspirowanym wybranymi dziełami Ryszarda Kapuścińskiego.

 • Artykuł

  Komisja konkursu „Dziedzictwo kulturowe Miasto Stołeczne Warszawa” rekomendowała Prezydentowi 9 projektów organizacji pozarządowych. Łączna kwota dofinansowania wyniesie 200 tys. złotych.