• Artykuł

  30 listopada po raz ósmy zostanie wręczona Nagroda POLIN przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich osobom aktywnie działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. Spośród ponad 115 aplikacji z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła sześcioro finalistów.

 • Artykuł

  Jest treść? Jest forma! Ćwicz się w czytaniu z Czytaj PL - największą tego typu akcją promującą czytelnictwo. Dzięki niej,przez cały listopad, otrzymujemy dostęp do darmowych ebooków i audiobooków.

 • Artykuł

  Razem z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie zapraszamy na wspólne świętowanie 155. rocznicy urodzin noblistki. Z tej okazji muzeum jest dziś otwarte dla zwiedzających, przygotowano wiele atrakcji.

 • Artykuł

  Można już korzystać z zestawu 10 filmów krótkometrażowych i materiałów edukacyjnych skierowanych do nauczycieli oraz uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Zapraszamy na platformę VOD Warszawa.

 • Artykuł

  Znów zapraszamy do stolicy pisarzy/pisarki, dramaturgów/dramaturżki oraz tłumaczy i tłumaczki z Białorusi i Ukrainy. Mogą spędzić kilka twórczych tygodni w centrum Warszawy, pod opieką Staromiejskiego Domu Kultury.

 • Artykuł

  Warszawa zachęca organizacje pozarządowe do zgłaszania projektów działań w zakresie kultury, dziedzictwa kulturowego, edukacji kulturalnej i organizacji festiwali. Jeszcze w listopadzie ogłosimy aż sześć konkursów dotacyjnych o łącznym budżecie prawie 48 milionów złotych.

 • Artykuł

  Teatr Baj otrzymał tytuł Lidera dostępności 2022 w kategorii obiekt zabytkowy, w VII edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.

 • Artykuł

  Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki i Mirosława Krymska otrzymali tegoroczną Nagrodę im. Haliny Machulskiej. Konkurs jest skierowany do pedagogów teatru i edukatorów, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi według zasad bliskich patronce Nagrody.

 • Artykuł

  Pięć organizacji pozarządowych tworzących ośrodki kultury o zróżnicowanym charakterze będzie przez najbliższe lata korzystało z dofinansowania Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu Społeczną Instytucję Kultury. Z kolei 19 ofert zostało zarekomendowanych do dofinansowania w ramach Stałego Programu Kulturalnego.

 • Artykuł

  15 października ruszyła kampania społeczna na rzecz inkluzywności w sztuce „Jestem artystą!”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na artystów i artystki z niepełnosprawnością. Jednak to nie ich niepełnosprawność ma być na pierwszym planie. Tylko ich twórcze dokonania. Organizatorem kampanii jest British Council, a jedną z jej bohaterek jest Maja Kowalczyk - aktorka Teatru 21.