• Artykuł

Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki i Mirosława Krymska otrzymali tegoroczną Nagrodę im. Haliny Machulskiej. Konkurs jest skierowany do pedagogów teatru i edukatorów, którzy pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi według zasad bliskich patronce Nagrody.

• Artykuł

Pięć organizacji pozarządowych tworzących ośrodki kultury o zróżnicowanym charakterze będzie przez najbliższe lata korzystało z dofinansowania Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu Społeczną Instytucję Kultury. Z kolei 19 ofert zostało zarekomendowanych do dofinansowania w ramach Stałego Programu Kulturalnego.

• Artykuł

15 października ruszyła kampania społeczna na rzecz inkluzywności w sztuce „Jestem artystą!”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na artystów i artystki z niepełnosprawnością. Jednak to nie ich niepełnosprawność ma być na pierwszym planie. Tylko ich twórcze dokonania. Organizatorem kampanii jest British Council, a jedną z jej bohaterek jest Maja Kowalczyk - aktorka Teatru 21.

• Artykuł

Rozrasta się baza wiedzy o osobach, które otrzymały stypendia artystyczne m.st. Warszawy. Na stronie internetowej, którą przygotowaliśmy wspólnie z Dwutygodnikiem, można poczytać o stypendystkach i stypendystach z lat 2020-2022, o ich twórczym dorobku oraz projektach, które dofinansowało Miasto.

• Artykuł

Splat!FilmFest to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego, którego misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Wydarzenie rozpoczyna się 26 października.

• Artykuł

23 października, podczas spotkania na Festiwalu Nowe Oświecenie w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, pisarz Wiesław Myśliwski odebrał z rąk radnej m.st. Warszawy Ewy Janczar Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy. Rada Miasta przyznała ją na październikowej sesji.

• Artykuł

Podczas sobotniej gali zamknięcia 38. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego wręczono nagrody dla najlepszych konkursowych filmów. Laureatem Warszawskiego Grand Prix został film „Święto pracy" Pjera Zalicy. Fundatorem tej nagrody, w wysokości 100 tys. złotych, jest m.st. Warszawa.

• Artykuł

21 października w Kinotece rozpocznie się Ukraina! 7. Festiwal Filmowy - jedyny festiwal filmów ukraińskich w Polsce. Pokazy filmowe potrwają do 29 października, a od 1 listopada filmy festiwalowe oglądać będzie można online na VOD Warszawa.

• Artykuł

Czas kontrastów, zmian i przełomów, najpełniej utrwalony na fotografiach. Ponad tysiąc zdjęć i filmów, zarówno profesjonalnych jak i amatorskich, przedstawiających stolicę sprzed trzech dekad, można zobaczyć na nowej wystawie w Muzeum Warszawy.

• Artykuł

Rozpoczynamy 14. edycję Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Od teraz do połowy stycznia można zgłaszać najciekawsze książki reporterskie opublikowane w Polsce w 2022 roku. Nagrodę przyzna jury w zmienionym składzie.