• Artykuł

  Już tylko do niedzieli 17 września będą przyjmowane zgłoszenia księgarń w tegorocznej odsłonie nagrody „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Od kilku tygodni swoje typy przesyłają mieszkańcy, ale zgłaszać mogą się też same księgarnie.

 • Artykuł

  Czytanie, słuchanie, performans, spacery, spotkania, warsztaty. Zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które towarzyszą tegorocznej edycji konkursu Ulubiona Księgarnia Warszawy. Nabór projektów w open call-u prowadził Staromiejski Dom Kultury. Warto wybrać coś z sierpniowych i wrześniowych propozycji.

 • Artykuł

  Ruszyła nowa edycja konkursu „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. W tym roku każdy i każda może zgłosić księgarnię do tego tytułu, a potem wziąć udział w głosowaniu. Zgłoszenia księgarń przyjmujemy do 17 września.

 • Artykuł

  Co roku plebiscytowi na ulubione księgarnie stolicy towarzyszy konkurs opinii, przesyłanych przez miłośników tych miejsc. W trzech dotychczasowych edycjach napisali ich łącznie ponad 14 tysięcy. Autorzy najciekawszych otrzymali upominki książkowe.

 • Artykuł

  Od 2020 roku warszawianki i warszawiacy wybierają swoje ulubione księgarnie niezależne, które tworzą niepowtarzalny klimat stolicy i są lokalnymi centrami kultury. W tym roku konkurs „Ulubiona Księgarnia Warszawy” zmienia się. Każdy będzie mógł zgłosić księgarnię do konkursu, a potem brać udział w głosowaniu. Tytuły ulubionych przyznane będą w czterech kategoriach.

 • Artykuł

  Czytanie, słuchanie, performans, spacery, spotkania, warsztaty. Zachęcamy do zgłaszania wydarzeń kulturalnych w stołecznych księgarniach niezależnych. Jeszcze do 10 lipca trwa nabór będący wstępem do nowej edycji konkursu Ulubiona Księgarnia Warszawy.

 • Artykuł

  13 grudnia to tradycyjny Dzień Księgarza, obchodzony w Polsce od 1932 roku. Jak co roku życzymy wszystkim pracującym w księgarskiej branży, aby z niesłabnącą energią podpowiadali nam, co warto czytać.

 • Artykuł

  Warszawiacy w głosowaniu online wybrali pięć „ulubionych” niezależnych księgarń 2022 roku. To trzecia edycja plebiscytu, któremu towarzyszy konkurs opinii, przesyłanych przez miłośników tych miejsc.

 • Artykuł

  Już po raz drugi warszawianki i warszawiacy wybrali niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania. W internetowym głosowaniu wzięło udział ponad 7300 osób, a blisko połowa z nich podzieliła się opinią o swojej ulubionej stołecznej księgarni lub antykwariacie.

 • Artykuł

  Znamy już wyniki nowego miejskiego plebiscytu. Warszawianki i warszawiacy w głosowaniu online wybrali 10 najciekawszych, ich zdaniem, niezależnych stołecznych księgarń. Zwycięzcy dostaną nagrody pieniężne i tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy”.

Wyświetlanie 1 - 10 z 11 rezultatów.