Kalendarz wydarzeń

 • Pan tu nie stał, czyli o budynkach szybko znikających - wystawa

  czarno-białe zdjęcie z lat 60. - widok na dawne kino Moskwa

  W Fotoplastikonie Warszawskim prezentowana jest wystawa towarzysząca festiwalowi Niewinni Czarodzieje. Od 2 listopada do 2 grudnia, od środy do soboty, można oglądać archiwalne zdjęcia stołecznej architektury.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Wystawa DOM w Muzeum Wolnej Białorusi

  Grafika zapowiadająca wystawę DOM

  Zapraszamy na wystawę fotograficzną "DOM" Alexandra Kot-Zaitsawa. Otwarcie 15 listopada w Muzeum Wolnej Białorusi przy ulicy Foksal 11. Wstęp wolny. Projekt dofinansowało m.st. Warszawa.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Zapomniane reżyserki. Helena Amiradżibi

  Czarno-białe zdjęcie przedstawiające ciemnowłosą kobietę, mówiącą coś z uniesioną jedną dłonią

  Scenarzystka i reżyserka filmowa mieszkająca w Polsce. Pochodziła z arystokratycznej rodziny gruzińskiej, studiowała na wydziale reżyserii w Instytucie Kinematografii w Moskwie. Autorka filmów fabularnych i dokumentalnych. Helena Amiradżibi jest bohaterką kolejnego spotkania w ramach cyklu „Zapomniane reżyserki. Opowieści o pionierkach polskiego kina”. Jej sylwetkę przybliży dr Anna Misiak.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Grand OFF Masterclass: Adam Woronowicz

  Portret Adama Woronowicza

  W ramach 17. edycji Festiwalu Filmowego Grand OFF odbędzie się masterclass z Adamem Woronowiczem oraz pokaz filmu "Teściowie". Spotkanie poprowadzi Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy i teatralny, a także członek Kapituły Grand OFF. Wydarzenie odbędzie się w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy. Wstęp wolny.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • B'cause Dance Company: Re | TURN (s)

  Bardzo ciemne pomieszczenie, oświetlona długowłosa kobieta w przysiadzie na scenie

  Zapraszamy na premierę spektaklu “Re | TURN (s)” z muzyka elektroniczną na żywo. Pokazy odbędą się w Teatrze Studio 29 listopada i 1 grudnia. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Warszawa, jakiej nie było. Spotkanie w Big Book Cafe MDM

  Metropolia idealna, znaczy jaka? Czy spełnił się sen architektów powojennej odbudowy stolicy o mieście nowoczesnym i przyjaznym mieszkańcom? Jaką rolę powinny w nim pełnić budynki historyczne? O tym rozmawiać będą Grzegorz Piątek i Olga Grenda.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Komuna Warszawa: Morze Krystyny

  Komuna Warszawa zaprasza na białoruską sztukę „Morze Krystyny”, w której wystąpią białoruscy, polscy i ukraińscy artyści. Wstęp wolny. Spektakl został zorganizowany dzięki Centrum Dialogu Mieroszewskiego a także przy wsparciu Domu Twórców. Wydarzenie dofinansowuje m.st. Warszawa.

  źródło: kultura.um.warszawa.pl

 • Wokół nas morze ognia - wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

  Zdjęcie podświetlonego ekranu na tle którego widać dłonie osoby w rękawiczkach trzymającą klisze ze zdjęciami z powstania w getcie warszawskim

  W 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Muzeum POLIN zaprasza na wystawę „Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim". Wystawa organizowana jest w ramach obchodów pod hasłem „Nie bądź obojętny".

  źródło: kultura.um.warszawa.pl