Wyróżnione wydarzenia

 • Laureaci oraz jury konkursu na Ulubioną Księgarnię Warszawy 2023 na scenie w Pardon, To TU,

  Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023

  To była czwarta edycja konkursu, który od tej pory składa się z kilku etapów. Pierwszy to zgłaszanie księgarń przez mieszkańców. Kolejny - to wybór nominowanych księgarń i antykwariatów przez komisję konkursową. Ostatnim etapem jest głosowanie online na ulubione warszawskie miejsca z książkami.

 • Laureaci konkursu na scenie podczas gali UKW

  Ulubiona Księgarnia Warszawy 2022

  To była trzecia edycja konkursu. Uczestniczyły w niej 103 stołeczne księgarnie niezależne zarejestrowane w Ogólnopolskiej Bazie Księgarń. Głosowanie odbywało przez stronę internetową konkursu, w sposób demokratyczny i jawny. Licznik odnotował aż 27 696 głosów.

 • Zdjęcie laureatów konkursu ze słonecznikami w rękach.

  Ulubiona Księgarnia Warszawy 2021

  Po raz drugi warszawianki i warszawiacy wybrali niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i najlepiej zachęcają do czytania. W internetowym głosowaniu wzięło udział ponad 7300 osób, a blisko połowa z nich podzieliła się opinią o swojej ulubionej stołecznej księgarni lub antykwariacie.

 • półki regałów wypełnione książkami w wielu kolorach

  Ulubiona Księgarnia Warszawy 2020

  Miasto ogłosiło konkurs, żeby wesprzeć księgarnie w pandemii. Po raz pierwszy warszawianki i warszawiacy wybrali swoje ulubione niezależne księgarnie i antykwariaty. Aż 21 tysięcy osób oddało swoje głosy.