• Artykuł

  Magda Majewska, stypendystka m.st. Warszawy, zaprasza osoby w wieku 11-12 lat na spotkania Książkotoku – Młodego Klubu Czytelniczego. Spotkania nastawione będą na rozwijanie umiejętności zaangażowanej lektury i czerpanie radości z kontaktu z książką, ale też na budowanie relacji oraz uważności na siebie i innych. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.

 • Artykuł

  Mateusz Kowalczyk, artysta wizualny i aktywista, zaprasza osoby pracujące w sektorze kultury, osoby artystyczne lub pracujące w uczelni artystycznej, które są świadome swojej neurodmienności. To dla nich organizuje specjalną grupę warsztatowo-dyskusyjną. Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Noworoczne postanowienia, warszawskie metro, strefa czystego transportu, reality show na Wiejskiej... ach, czego tu nie ma! Nasza stypendystka, Justyna Jary, nagrała “Warszawską Balladę do Nowego Roku”, nawiązującą do tradycji warszawskich ballad podwórzowych. W nagraniu piosenki towarzyszyli muzycy z zespołu Alegancka Kapela. Posłuchajcie!

 • Artykuł

  W czwartek 25 stycznia w klubie Spatif odbędzie się pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu filmowych czwartków Nic Ciekawego! Gościnią będzie Ania Morawiec, stypendystka m.st. Warszawy. Można będzie obejrzeć jej dwa krótkometrażowe filmy "To byłoby coś pięknego" (2014) i "Planeta Ziemia" (2016). Wstęp wolny.

 • Artykuł

  55 osób otrzyma w przyszłym roku warszawskie stypendia artystyczne. Budżet na wypłaty wzrósł o przeszło 200 tysięcy złotych, dlatego można było zwiększyć liczbę beneficjentów. Lista nazwisk stypendystek i stypendystów została właśnie opublikowana.

 • Artykuł

  Nasz stypendysta Michał Książek zaprasza na kolejny spacer z cyklu Biodróże. Tym razem poprowadzi grupę po Skarpie Warszawskiej. Spacer odbędzie się w niedzielę 15 października. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

 • Artykuł

  Rozrasta się nasza baza biogramów stypendystek i stypendystów, który dzięki wsparciu Warszawy realizują swoje twórcze projekty. Na stronie internetowej, którą przygotowaliśmy wspólnie z Dwutygodnikiem, można poczytać o osobach, które otrzymały stypendia w latach 2020-2023.

 • Artykuł

  Zapraszamy na podsumowanie stypendium artystycznego Aleksandry Rogali. Na wystawie w kawiarni toMy zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt jej prac. Wkrótce ma być też opublikowany album z rysunkami naszej tegorocznej stypendystki.

 • Artykuł

  W ramach projektu Złota Wyspa odbywają się m.in. spotkania międzypokoleniowe dla dzieci i dorosłych, które prowadzi Michał Książek, stypendysta m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Zostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku o stypendium artystyczne m.st. Warszawy. Kilkadziesiąt osób może liczyć na wsparcie finansowe na realizację projektów z różnych dziedzin - od sztuk wizualnych, przez muzykę i teatr, po opiekę nad zabytkami czy upowszechnianie kultury. A to nie jedyne stypendia przyznawane w stolicy - trwa także nabór do stypendiów im. Jana Pawła II, dla utalentowanych studentek i studentów warszawskich uczelni.